Предстоящи богослужения

В храм „Св. Климент Охридски”,

кв. „Хр. Смирненски”, гр. Пловдив

ще бъдат отслужени

архиерейски богослужения както следва:

На 24 ноември, неделя, от 18:00 часа

Празнична вечерня с петохлебие.

На 25 ноември, понеделник, от 9:00 часа

Архиерейска света Литургия.

Предстоящо богослужение

На 24 ноември, 13 Неделя след Неделя подир Въздвижение,

с благословението на

Негово Високопреосвещенство

Пловдивския митрополит Николай,

Знеполският епископ Арсений

ще отслужи

архиерейска света Литургия от 9:00 часа

в митрополитския храм „Св. вмчца Марина“,

град Пловдив

Заупокойна молитва за загиналите в ПТП бе отслужена в Пловдив

dsc 5853dsc 5800На 17 ноември, 9 Неделя след Неделя подир Въздвижение, когато се отбелязва Световния ден за възпоменание на жертвите от пътнотранспортните произшествия, в митрополитския храм "Св. вмчца Марина", град Пловдив, Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай отслужи заупокойна молитва, в съслужение с викарния епископ Арсений и храмовото духовенство. На панихидата присъстваха Областният управител на област Пловдив г-жа Дани Каназирева, заместник-директорът на ОДМВР – Пловдив комисар Димитър Събчев, началникът на отдел “Охранителна полиция” комисар Венелин Младенов, заместник-кметовете по „Транспорт“ и „Обществен ред“ Тодор Чонов и Йордан Ставрев, председателят на Националната транспортна камара инж. Койчо Русев.

Награждаване на участниците в VI-тия конкурс за рисунка, есе, стихотворение, посветени на празника Въведение Богородично в Пловдив

dsc 5238На 16 ноември Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай награди всички деца участвали в конкурс за рисунка, есе и стихотворение, посветен на празника на Въведението на Божията Майка в храма, който се организира за шеста поредна година от Пловдивска св. митрополия.

Целите на конкурса са да стимулира творческите заложби и изяви на учениците и чрез творбите да изразят чувствата и вълненията си по повод християнския празник, да вникнат в ролята на семейството, да възпитава децата си във вяра, благочестие, почит и уважение към родителите, каквато е била Пресвета dsc 5424Богородица.

Преди официалното награждаване на всички класирали  се участници в конкурса, децата заедно със своите родители и учители присъстваха на молебен отслужен от Високопреосвещения митрополит Николай в храм „Св. Петка“ за благопреуспяването на нашите деца. Владиката отправи своя архипастирски благослов към всички деца за усърдието и участието им в конкурса и към родителите, които са важен фактор във възпитанието на подрастващите. Всяко дете получи грамота и подарък. Всички класирани участници са обявени в сайта на Пловдивска св. митрополия.

Конкурс за рисунка, есе и стихотворение, посветени на Въведение Богородично

Станаха известни победителите в VI-тия национален конкурс, организиран с благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай, за рисунка, есе и стихотворение, посветени на големия християнски празник Въведение Богородично – 21 ноември, който е и Ден на православната християнска младеж и семейство – 2019 година.

На 16 ноември, събота от 11:00 часа

с благословението на Негово Високопреосвещенство

Пловдивския митрополит Николай,

Знеполският епископ Арсений

ще отслужи молебен

в храм „Св. преп. Петка”, град Пловдив.

Награждаването ще се състои в епархийския салон при храм „Св. преп. Петка”.

В салона ще бъдат изложени всички рисунки, участвали в конкурса.

Входът е свободен за граждани.

Сайтът на Пловдивска митрополия ще представи най-добрите стихотворения, разкази, есета и рисунки.