Пловдивска Света Митрополия
Пловдивска Света Митрополия
Пловдивска Света Митрополия
Пловдивска Света Митрополия
Пловдивска Света Митрополия
Пловдивска Света Митрополия
Пловдивска Света Митрополия
Пловдивска Света Митрополия
Пловдивска Света Митрополия
Пловдивска Света Митрополия

Новини

Водосвет за изграждането на нов прелез над гара Ковачево

     

    dsc02966С благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай Константийският епископ Яков, втори викарий на митрополита и архиерейски наместник на Пазарджишка духовна околия, отслужи водосвет на гара Ковачево на 14 ноември по повод изграждането на нов пътен надлез над жп-линията. С архиерея съслужиха двамата секретари на околията прот. Стефан Йорданов и прот. Боян Кочев, прот. Атанас Кънев, председател на храм „Св. Георги“ в с. Ковачево и свещеник Спас Дичев от  катедралния храм „Успение Богородично“ в Пазарджик.  

На събитието, организирано от Държавно предприятие "Национална компания „Железопътна инфраструктура“, присъстваха кметът на село Ковачево г-н Махмуд Рамадан Салим, представители на компанията и на изпълнителите на строително-монтажните дейности.  dsc02975

След като поръси присъстващите със светена вода, епископ Яков призова Божието благословение над всички, които с труд или по друг начин са допринесли за това добро дело, с което ще се премахне риска от злополуки при пресичане на релсите от преминаващи хора и превозни средства.

Бог да благослови доброто намерение и труда на работещите за благото на народа !

Празничен концерт по повод Въведение Богородично

 

На 21 ноември (вторник ) от 18:00 часа

с благословението на

Негово Високопреосвещенство

Пловдивския митрополит Николай,

Пловдивска света митрополия

 организира празничен концерт

по повод големия християнски празник

 Въведение Богородично и Деня на православната християнска младеж и семейство

в епархийския салон при храм „Св.Петка”

Вход свободен!

Архиерейско богослужение

 

На 21 ноември (вторник ) от 9:00 часа

с благословението на

Негово Високопреосвещенство

 Пловдивския митрополит Николай,

 Знеполският епископ Арсений -

 викарий на митрополита,

 ще отслужи

архиерейска света Литургия

в девическия манастир „Въведение Богородично”,

 гр. Калофер

Победители в ІV националeн конкурс на Пловдивска митрополия за стихотворение, есе и рисунка, посветени на Въведение Богородично - 21 ноември, Ден на християнското семейство и православната християнска младеж

ПОБЕДИТЕЛИ

 

 В КОНКУРСА 

 

ВЪВЕДЕНИЕ БОГОРОДИЧНО - 2017 Г. 

 

СТИХОТВОРЕНИЕ

 

   1 – 2  клас

  1  място  Димитър Християнов Тумбалов

                  ОУ „Пeнчо Славейков”  гр. Димитровград 

  2  място   Иванина Венинова Воденичарова,  2 клас

  3  място   Йордан Александров Митров,  2 клас

                  СУ „Христо  Ботев”,  гр. Септември  

3 – 4  клас

 

1 място   Виктория Кръстева

                СУ „Г. Брегов” гр. Пазарджик

1 място   Петя Кушлева

                ОУ „Райна Княгиня” гр. Пловдив

1 място   Константина Константинова

                 СУ „Св. Паисий Хилендарски” гр. Пловдив

2 място    Анелия Иванова - 4 клас, с. Градина

2 място    Виктория Рангелова - 4 клас

                 СУ „Д-р П. Берон” гр. Пазарджик

2 място    Емилиян Стойнов - 3 клас

                 ОУ „Васил Левски” гр. Пловдив

3 място    Васко Попов - 4 клас

                 СУ „Д-р П. Берон” гр. Пазарджик

3 място    Красимир Сотиров  - 4 клас

                 НУ „Св. Климент Охридски” гр. Кюстендил

5 – 6  клас

1 място       Полина Пенчева  6 клас

                    ОУ „Ст. Михайловски” гр. Пловдив

1 място       Виктория Николаева - 6 клас

                    ОУ „Св. Кирил и Методий”  гр. Първомай

2  място      Виктор Сотиров - 6 клас

                    НУ „Св. Климент Охридски” гр. Кюстендил

3  място      Гергана Благоева - 6 клас

                    ОУ „Христо Ботев” гр. Велинград

7 – 8  клас

1 място         Илиана-Мария Петрова Терзиева  - 8 клас

                      ОУ „Отец Паисий” гр. Кърджали

9 – 10  клас

1 място         Анна Георгиева - 9 клас

2 място         Петя Иванова Величкова - 10 клас

                      СУ „Д-р Петър Берон” гр. Пазарджик

2 място         Хрисилена Узунова

                      СУ „Д-р Петър Берон” гр. Пазарджик

2  място        Таня Борисова

                      СУ „Д-р Петър Берон” гр. Пазарджик

3 място          Гергана Златева

                       ПГИТ „Проф. д-р Асен Златаров” гр. Петрич

3 място          Ивелина Златева

                       ПГИТ  „Проф. д-р Асен Златаров” гр. Петрич

3 място         Ани Дечева

                      СУ „Св. Паисий Хилендарски” гр. Пловдив

11 – 12  клас

1  място   Ивет Маринкова  

КОНКУРС

ВЪВЕДЕНИЕ БОГОРОДИЧНО - 2017 Г.

 

РИСУНКА

 

1 – 2  клас

1  място        Ана-Мария Богоева     2 клас

                      школа „Арт Попово”    гр. Попово 

1  място       Памела Тодорова Иванова - 8 г.

                      Школа по Изобразително изкуство   Център за работа с деца

                     гр. Червен Бряг

2  място       Димитър Християнов Тумбалов    2  клас

                     ОУ „Пенчо Славейков” гр. Димитровград

2  място       Белослава Георгиева Попчева    2  клас

                     СУ „Св. Климент Охридски” гр. Ракитово

2 място         Никол Николаева Ковачева     2  клас

                      Клуб „Християнско Изкуство” при Детски комплекс

                       гр. Септември

3 място          Радослав Димитров Пеев     2 клас

                       НУ „Никола Фурнаджиев” гр. Пазарджик

3 място           Христо Иванов Иванов - 1 клас

                        СУ „Св. Климент Охридски” гр. Ракитово 

3 място           Давид Поптодоров Николаев   2-ри клас

                        СУ „Св. Климент Охридски” гр. Пловдив

3 място            Алекс Стоянова Сухарева - 2-ри клас

                         СУ „Св. Константин - Кирил Философ” гр. Пловдив

3 - 4 клас

1 място             Калоян Милков Хаджистойчев  3 клас

                          гр. Сливен               

1 място             Илонка Димитрова  4  клас

                          школа „Арт Попово”   гр. Попово 

2  място            Вихра Данкова Георгиева - 3 клас

                          ОУ „Пенчо Славейков” гр. Димитровград 

2 място             Явор Боянов Кочев - 3 клас

                         НУ „Никола Фурнаджиев” гр. Пазарджик

3 място            Петя Лъчезарова Гребчева - 3  клас

                         ОУ „Св. Климент Охридски” гр. Пазарджик

3 място            Милена Владиславова Макавеева - 3 клас

                         140 СУ „Иван Богоров” гр. София

 

5 - 6 клас

1 място          Божидар Рангелов Бръмбаров - 5 клас

                       СУ „Св. Константин - Кирил Философ” гр. Пловдив 

1 място          Васил Константинов Кременаров - 5 клас

                       ППМГ „Васил Левски” гр. Смолян

2 място          Диана Пламенова Шопова - 5 клас

                       ОУ „Проф. Марин Дринов” гр. Панагюрище 

3 място          Ванеса Стоянова Машонова - 5 клас

                      ОУ „Проф. Марин Дринов” гр. Панагюрище  

грамота         Гизем Али и Мери Янкова - 6 клас

                       ОУ „Петко Каравелов” гр. Асеновград

7 - 8 клас

1 място         Ана-Мария Красимирова Грозданова – 7  клас

                    ОУ „Христо Ботев” гр. Велинград

1 място        Тони Тонев Костадинов - 14 г.  

                     Школа по ИИ при Център за работа с деца гр. Червен Бряг

2 място        Гергана Марева Ганчева - 13 г.

                     ОУ „Св. Паисий Хилендарски” с. Сотиря, обл. Сливен,

                     Ателие „Свят в цвят”

                                                

9 - 10 клас

1 място     Тодор Костадинов Кермедчиев - 9 клас

                  ППМГ „Васил Левски” гр. Смолян

ДЕТСКИ ГРАДИНИ

Грамота -  Снежана Боянова Кочева - 5 г.

                   3-та група ДГ „Юри Гагарин” гр. Пазарджик 

Грамота -   Доминика Микова - 5 г.

                 ДГ „Вълшебство” гр. Бургас

 Грамота     Радост Бочукова - 5 г.

                    ДГ „Росица” гр. Пловдив

 

       КОНКУРС

      ВЪВЕДЕНИЕ БОГОРОДИЧНО - 2017 Г.

 

 ЕСЕ

 

1 - 2 клас

1 място       Анна-Мария Стамболийска - 2 клас

                     ОУ „Гео Милев” с. Белозем

1 място        Петър Костурков – 2  клас

                     ОУ „20-ти Април” гр. Панагюрище

            

3 - 4 клас

1 място        Петя Кушлева – 4  клас

                     ОУ „Р. Княгиня” гр. Пловдив

1 място       Мирослава Манева - 3 клас

                    СУ „Христо Смирненски” гр. Брезово

2   място      Теди Митева – 4  клас

                     ОУ „Христо Ботев” с. Градина

2  място       Никола Миланов - 4 клас

                     СУ „Петър Берон” гр. Пазарджик

3 място        Мария Наскова - 3-ти клас

                     СУ „Христо Смирненски” гр. Брезово

5 - 6-ти клас

1  място           Илия Чалъков

                         ОУ „Стоян Михайловски” гр. Пловдив

1  място           Йорданка Маджарова

                         Неделно училище при храм

                        „Св. Николай Чудотворец” гр. Смолян

1  място           Лиляна Пелева  5  клас

                         СУ „Св. Климент Охридски” гр. Ракитово

2  място           Адриан Али Зендели - 6 клас

                         ОУ „Стоян Михайловски” гр. ПловдивР

3  място           Радина Петрова

                         ОУ „Христо Смирненски” гр. Пазарджик

7 - 8-ми клас

1  място          Лилия Станкова

                        гр. Смолян

1 място          Айлин Дрикова

                       СУ „Св. Климент Охридски” гр. Ракитово

2 място          Александра Казакова - 7 клас

                       ОУ „П. Славейков”

 

Поощрителни награди   Мария Ковачева

                                              Антония Кушлева

                                               Лилия Станкова                       

9 - 10-ти клас

1 място   Мирела Тодорова Вълчанова – 10  клас

                СУ „Св. Паисий Хилендарски” гр. Пловдив

2 място   Ванеса Янева – 10  клас

                СУ „Св. Климент Охридски” гр. Ракитово

2 място    Мария Ковачева - 9-ти клас

                 Неделно училище гр. Смолян

3 – място  Ванеса Динчева

                 СУ „Св. Паисий Хилендарски” гр. Пловдив

3 място     Николай Кацарски

                 СУ „Св. Паисий Хилендарски” гр. Пловдив

 

Поощрителни награди

                              

                     Василена Добрикова  

                     Мария Пейчинова

                     СУ „Св. Климент Охридски” гр. Ракитово 

                     Божидара Маринова

                     Финансово - стопанска гимназия „Атанас Буров”

                     гр. Хасково

11 - 12 клас

 

1  място        Дана Цветкова - 11 клас

                      Езикова Гимназия -  гр. Пловдив

Архиерейско богослужение

 

На 19 ноември, 9 Неделя след Неделя подир Въздвижение,

 с благословението на

Негово Високопреосвещенство

Пловдивския митрополит Николай,

Знеполският епископ Арсений -

 викарий на митрополита,

 ще отслужи

архиерейска света Литургия от 9:00 часа

 в храм „Успение Богородично”, кв. „Горни Воден”,

 гр. Асеновград.