На 26-и ноември, 13 Неделя след Неделя подир Въздвижение, с благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай в храм „Св. Георги“ в село Голямо Белово беше отслужена архиерейска св. Литургия, възглавна от Константийския епископ Яков, викарий на митрополита и архиерейски наместник на Пазарджишка духовна околия. В съслужение с него бяха секретарят на околията прот. Боян Кочев, председателят на храма свещ. Стоян Ковачев.
Жителите на селото начело с кметът г-жа Росица Данкова участваха живо в светата служба в двестагодишния храм, изповядвайки Символа на вярата, изричайки думите на Господнята молитва „Отче наш...“ и пеейки ведно с певците молитвословията.
В своята проповед в края епископ Яков каза: „Братя и сестри, по великата Божия милост и по молитвите на светия великомъченик Георги дойдохме днес да отслужим тук светата Божествена Литургия. Особено радостно е човек да види храм, поддържан и запазен във великолепието, в което са ни го завещали нашите предшественици. А още по-радостно е да се види храм, в който цари тишина и спокойствие, в който богомолците участват с молитвите си в светата Литургия. Намираме се в спасителните дни на Рождественския пост, когато душата на човека има възможност да се издигне над земята и да потърси Божия мир. Сега дните са благодатни, дните са спасителни. Затова и Светата Църква ни призовава към пост и покаяние. Предатели, блудници, грешници, които с вяра в сърцето си, осъзнавайки греховността си, изповядваха пред лицето на Бога прегрешенията си, Бог допусна да седнат и вечерят заедно с Него на трапезата. Господ чука на вратите на нашето сърце и който ги отвори, ще се сподоби с тази велика Божия милост“.
От името на църковното настоятелство при храма свещ. Стоян Ковачев подари на архиерея копие на чудотворната Фануилска икона на свети Георги от Зографския манастир на Света гора и му благодари за всегдашната помощ и молитвена подкрепа, която той оказва на енорията. Епископ Яков преподаде на всички присъстващи благословението на Високопреосвещения Пловдивски митрополит Николай.
Празникът завърши с многолетствие.
На 25 ноември, в деня за прослава на св. Климент, архиеп. Охридски Чудотворец, с благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай Преосвещеният Знеполски епископ Арсений, викарий на митрополита, отслужи чина на обновление и възглави архиерейска св. Литургия в храм „Св. вмчк Герги Победоносец” в с. Климент, Карловска духовна околия. В съслужение с викарния епископ бяха ставрофорен свещеноиконом Тодор Хаджиев, протосингел при Пловдивска митрополия, свещеноиконом Деян Стоенчев, духовен надзорник при митрополията, свещеноиконом Марко Марков, архиерейски наместник на Карловска духовна околия, председателят на храма свещеник Рафаил Павлов, митрополитските протодякон Илиян Александров и дякон Ангел Ангелов.
„Св. Климент бил жертвен архипастир. Като добър пастир – както чухме от днешното Евангелие – той положил душата си за своето паство. Виждаме широкомащабната дейност на този просветител на българския народ, ученик на равноапостолните братя Кирил и Методий, съработник и сътрудник в делото на разпространението на Евангелското слово по славянските земи. Ние добре помним нашите корени и именно Евангелието е корен на нашата национална ценностна система – първо то е преведено на славянски език от вдъхновеното перо и слово на равноапостолите Кирил и Методий. Това първо слово, което чули нашите прадеди и отци, е словото за вечния живот – Светото Евангелие. Тези равноапостолни мъже по вдъхновение на Светия Дух, са създали писмеността и граматиката – основата на нашата култура.
По-късно в Негово Преосвещенство епископ Арсений освети новооткрития мемориал на св. Климент Охридски, разположен в парк „Стария мегдан” в селото. Паметният знак представлява разтворена книга, поставена върху гранитен монумент с изобразени върху нея ликът на българския всеучител и букви от старобългарската азбука – същите, които той завеща на нас и на целия свят. Днес 70 народа и повече от 300 милиона души използват буквите, които създаде св. Климент Охридски, реформирайки глаголицата на своите учители – светите равноапостолните братя Кирил и Методий.
На 25 декември, когато Светата Църква тържествува паметта на Св. Климент, архиеп. Охридски Чудотворец, с благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай Белоградчишкият епископ Поликарп, викарий на митрополита и ректор на ПДА „Св.св. Климент и Методий”, възглави архиерейска св. Литургия в храм „Св. Климент Охридски”. В съслужение с викарния епископ бяха ставрофорен свещеноиконом Добромир Костов, епархийски духовен надзорник, протойерей Рашко Рашков, председател на храма, храмовото духовенство, свещеници от града и йеродякон Вартоломей. Песнопенията изпълниха студенти от Православната духовна академия и ученици от Пловдивската семинария, ръководени от преподавателя по източно-църковно пеене Николай Сотиров. В песнопенията се включиха и ученици от Неделното училище, което ръководи протойерей Панталеймон Иванов. 
В края на богослужението Преосвещеният епископ Поликарп се обърна към всички с вдъхновено слово, в което разказа за делото, подвизите, смирението и отдадеността на Бога на св. Климент Охридски, когото нарече „всебългарски светилник”. Епископ Поликарп поздрави всесърдечно всички присъстващи от името на Високопреосвещения Пловдивски митрополит Николай и на Пловдивската епархийска църква, като им пожела здраве, благоденствие, мир, любов, духовно и социално преуспяване. Той добави, че и ние трябва да оставим дела, с които да се гордеят потомците ни, както днес се гордеем с нашите предци, деди и родители. „А нашето дело преди всичко е да запазим православната ни вяра, да утвърдим Православната църква в обществото ни и да й бъдем покорни, както е рекъл и Господ Иисус Христос. Амин.” – каза още епископ Поликарп, който благослови верния Божи народ по време на многолетствието, провъзгласено от йеродякон Вартоломей.
На 24 ноември, в начерието на празника на св. Климент, архиеп. Охридски Чудотворец, с благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай Знеполският епископ Арсений, викарий митрополита, възглави празнична архиерейска вечерня с петохлебие в храм „Св. Климент Охридски” в Пловдив. В съслужение с викарния епископ бяха свещеноиконом Деян Стоенчев, духовен надзорник при Пловдивска митрополия, свещеноиконом Кирил Дидов, духовен надзорник при Софийска митрополия, свещеноиконом Еленко Йосифов, протойерей Рашко Рашков, председател на храма, свещеници от други пловдивски храмове, митрополитските протодякон Илиян Александров и дякон Ангел Ангелов. Песнопенията изпълни митрополитският хор „Св. ап. Ерм” с диригент протопсалт Георги Радев.
В края на вечерното последование беше осветено петохлебие. Епископ Арсений поздрави всички присъстващи от името на Високопреосвещения Пловдивски митрополит Николай с наверечието на празника на равноапостолния светител. Викарният епископ благодари на малките участници в богослужението, които изпяха ектенията, и изрази убеденост, че те ще станат добри псалти. Като им пожела растнат и крепнат под благодатта и закрилата на св. Климент Охридски, епископ Арсений поздрави също верния Божи народ с предстоящия празник на красивия храм в кв. „Христо Смирненски”.
С благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай Пловдивската митрополия и ръководството на СУ „Св. Климент Охридски” организираха съвместни празнични прояви по случай 80-та годишнина от основаването на училището. То отваря врати за пръв път за новата учебна 1937-38 г. под името Смесена гимназия. От 1991 г. с решение на Общинския съвет в Пловдив училището носи името на първоучителя на българския народ св. Климент Охридски, един от светите Седмочисленици, създател на кирилицата и първият епископ, проповядвал Словото Божие на стробългарски език.
На 24 ноември в храм „Св. Климент Охридски” беше отслужен молебен за здравето, благополучието, духовното възрастване и преуспяването на всичките 567 ученици от едноименното училище в Пловдив. Протойерей Панталеймон Иванов прочете акатиста на Св. Климент Охридски пред иконата на небеснопросилия наш първоучител. В края на богослужението отец Панталеймон се обърна към христолюбивите деца и ръководството на учебното заведение, които присъстваха, със слово за великото дело на Охридския Чудотворец, неговите чудеса и вечния живот, с който е удостоен от Всеподателя Бога. Всички деца се поклониха на иконата и благодатните мощите на Св. Климент Охридски.