Децата на Пловдивска епархия по пътя към Христа

Летен православен лагер в Кукленския манастир „Св.св. Козма и Дамян”

С благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай, 9 деца от Ловчанска епархия пристигнаха на едноседмичен православен лагер в Кукленския манастир „Св.св. Козма и Дамян”, където бяха приети с грижа и любов от игумения Анастасия. Малките православни деца са на възраст от 7 до 14 години и посещават часовете по вероучение, организирани от читалище „Светлина – 1927” в с. Лисец, Ловешка област. Ръководител на занятията е свещ. Кънчо Кабадийски от храма „Св. Троица” в с. Лисец. В манастира те са придружени от учител и представителя на читалище „Светлина - 1927” Антон Кузнецов.

С истинска почит, радост и благоговение малките християнчета се поклониха на св. мощи на св. безсребреници Козма и Дамян. Те присъстваха на сутрешните и вечерните богослужения в манастира, а през деня изучаваха църковни песнопения и някои нови за тях молитви. Разбира се, намираха време за игри и походи сред красивата природа на Родопите до близките параклиси. В очите на всички грееше радостта, която им дава Светата православна вяра и усещането за Божията благодат, която струи над Светата обител.

Православният летен лагер за малките християнчета от с. Лисец се организира за трета поредна година с благословението на Негово Високопреосвещенство Ловчанския митрополит Гавриил.