На 11 февруари, Неделя Месопустна, с благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай Преосвещеният Знеполски епископ Арсений, викарий на митрополита, възглави архиерейска св. Литургия в митрополитския храм „Св. вмчца Марина”. С викарния епископ съслужиха свещеноиконом Деян Стоенчев, духовен надзорник при Пловдивска митрополия, храмовото духовенство, митрополитският протодякон Илиян Александров, дякон Ангел Ангелов и дякон Ангел Данаилов. Песнопенията изпълниха протопсалт Георги Радев и смесеният хор при храм „Св. вмчца Марина” с диригент Росица Димова.
На светата богослужба присъстваха благочестиви християни, дошли с голяма и искрена вяра в Бога да съучастват молитвено в благодатта на светата Литургия. Те изповядаха спасителната Христова вяра и с едно сърце казаха Господнята молитва "Отче наш..." По време на богослужението в първата степен на свещенството - дяконската - беше ръкоположен Николай Ангелов от Пазарджик.
В края на богослужението епископ Арсений произнесе вдъхновено слово за Неделята на Страшния Съд, в което изтъкна, че нито злато, нито знатен произход и ходатаи ще ни помогнат, когато се изправим пред справедливия Божи съд.
"Господ ни казва: „Ето, ида скоро и отплатата на всеки е според делата му”. Първото Негово пришествие е било тихо и смирено, а Второто ще бъде светкавично и славно, „защото, както светкавицата излиза от изток и се вижда дори до запад тъй ще бъде пришествието на Сина Човечески” (Мат.24:27). При Първото пришествие светът Го видял като страдащ и умиращ за нашите грехове, а при Второто ще го видим седнал на Престола на Своята слава и съдещ за греховете и раздаващ на всеки според делата му. Сега Той говори на нас: „Покайте се”, а тогава ще ни каже: „Отговаряйте пред Мен!” Сега ни призовава към Себе Си - „Дойдете при Мене”, а тогава ще ни каже „Идете от Мен!” Къде? „В огън вечний, приготвен за дявола и неговите ангели”(Мат.24:41).
Още не е дошъл този ден, още Съдията дълго време ни търпи, понеже не желае никой да погине. Още очаква нашето покаяние, още не ни съди, още явява милостта си на всеки молещ и каещ се. Да се покаем и ние, за да получим от Него милост и се сподобим от застанем от дясната страна при Неговото пришествие. И да чуем от Него благоприятните за всички нас думи: „дойдете вие, благословените на Отца ми, наследете Царството, приготвено вам от създание мира (Мат. 25 34). Амин.”
В края на богослужението епископ Арсений преподаде архипастирския благослов на Високопреосвещения Пловдивски митрополит Николай.
На 8 февруари, в навечерието на празника на св. Харалампий, с благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай Знеполски епископ Арсений, викарий на митрополита, отслужи Празнична вечерня с петохлебие в храм „Св. свщмчк Харалампий” в гр. Пловдив. На следващия ден викарният епископ възглави и светата Литургия в съслужение със свещеноиконом Деян Стоенчев, духовен надзорник при Пловдивска митрополия, свещеноиконом Роман Арнаучков, свещеноиконом Емил Паралингов, протойерей Петър Хубенов, протойерей Теодосий Лозанов, председател на храма, свещеници от града, митрополитските протодякон Илиян Александров и дякон Ангел Ангелов. 

В края на богослужението епископ Яков благослови донесения мед и отправи молитва към дивния Божи угодник, измолвайки неговата закрила за жителите на град Септември.