На 28 юни - 4 Неделя след Петдесетница, Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай извърши чин на обновление на благолепно украсения и ремонтиран храм "Св. Димитър" в град Брезово и възглави архиерейска света Литургия.
В съслужение с Владиката бяха: Преосвещените епископи Белоградчишки Поликарп и Смолянски Висарион - викарии на митрополита, архимандрит Максим - епархийски духовен надзорник, архимандрит Петър - клирик на Пловдивска митрополия, ставрофорен свещеноиконом Тодор Хаджиев - протосингел на Пловдивска митрополия, ставрофорен свещеноиконом Деян Стоенчев - духовен надзорник, свещеноиконом Боян Кочев - архиерейски наместник на Пазарджишка духовна околия, протойерей Ангел Ангелов - духовен надзорник, свещеник Младен Добрев - председател на храма, свещеници от Пловдивска епархия, митрополитският протодякон Илиян Александров и дякон Калоян Миндев.
Литургичните песнопения изпълни митрополитският хор „Св. ап. Ерм” с диригент протопсалт Георги Радев и протопсалт проф. Йоанис Папахронис.
Десетки благочестиви християни се стекоха този ден в прегръдките на благоукрасения храм с благоговение и молитва към Всеподателя Бога.
Миряните взеха молитвено участие в светата Литургия, като с едно сърце и една уста изповядаха "Символа на вярата" и казаха Господнята молитва "Отче наш...". Част от тях се бяха подготвили с пост и покаяние, и пристъпиха със страх Божий към светите Тайни, като се причастиха с Тялото и Кръвта Христови.
На богослужбата присъства и кметът на Община Брезово г-н Калин Калапанков.
Накрая Високопреосвещеният митрополит Николай произнесе архипастирско слово, посветено на евангелското четиво за изцелението на слугата на капернаумския стотник.
Владиката отличи с офикия "протойерей" председателя на храма отец Младен Добрев. "Достоин!" - празнува силно радостно в храма.
Духовното тържество завърши с многолетствие, провъзгласено от митрополитския протодякон Илиян Александров.