Представи се в Господа иконом Стефан Еленкин

otec stefan   След кратко боледуване почина иконом Стефан Петков Еленкин от гр. Пазарджик

Иконом Стефан Еленкин е роден на 09.09.1953 г. Основно образование завършва в гр. Септември. През 1973 г. завършва шестгодишния курс на Софийската Духовна Семинария “Св. Йоан Рилски”, а през 1980 г. и Богословския факултет на СУ “Св. Климент Охридски”.

Ръкоположен за дякон на 24.10.1976 г. в храм "Св. Троица" в гр. Велинград, и за свещеник - на 26.10. 1976 г.- в гр. Пловдив от Пловдивския митрополит Варлаам, който го назначава за енорийски свещеник в църквата “Св. Богородица” в гр. Пазарджик, където служи до 2012 г.

От 2012 г. е назначен за енорийски свещеник и председател на ЦН при храм "Рождество на св. Богородица" в с. Симеоновец, където служи до кончината си.

Опелото ще бъде извършено в храм “Св. Богородица” в гр. Пазарджик на 6 септември от 14 ч., а погребението - в с. Симеоновец.

Бог да го прости!