Представи се в Господа иконом Иван Горчев

Пловдивска света митрополия съобщава, че на 23 август 2022 г. на 91-годишна възраст се представи в Господа Негово Високоблагоговейнство иконом Иван Горчев.

Упокоилият се духовник е роден на 14 август 1931 г. в с. Катуница, Пловдивски окръг. Завършва основно образование в родното си село, след което и певчески курс в Духовната семинария на гара Черепиш.

През април 1966 г. е ръкоположен за свещеник в храм „Св. Петка“ в село Караджово. През 1971 г. е назначен за енорийски свещеник в родното си село Катуница и по-късно става Председател на Църковното настоятелство при храм „Св. Николай“, като изпълнява длъжността до 2015 г. Дълги години след пенсионирането си иконом Иван Горчев е празничен свещенослужител в същия храм.

Опелото ще се състои на 25 август 2022 г. (четвъртък) от 13:00 часа в храм „Св. Николай“ в сeло Катуница.

Бог да го прости! Вечна и блажена да бъде паметта му!