Успение на свети Йоан Рилски Чудотворец в Пловдив

На 18 август Св. Църква чества Успението на свети Йоан Рилски Чудотворец. С благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивски митрополит Николай, Знеполският епископ Арсений - викарий на митрополита, възглави архиерейска света Литургия в храм „Св. Йоан Рилски“ в Пловдив.

С архиерея съслужиха: архимандрит Максим, свещеноиконом Деян Стоенчев – духовен надзорник при Пловдивска митрополия, свещеноиконом Петър Хубенов – епархийски съветник, ставрофорен свещеноиконом Роман Арнаучков, свещеноиконом Кристиян Садаков – председател на храма, храмовото духовенство и митрополитският протодякон Илиян Александров.

Литургичните песнопения изпълни митрополитският хор „Св. ап. Ерм” с диригент протопсалт Георги Радев.
Сред присъстващите богомолци бе и кметът на район „Северен“ г-н Стоян Алексиев.
В края на св. Литургия епископ Арсений се обърна към вярващите със слово за живота и чудесата на Св. Йоан Рилски Чудотворец.

„Духовният светилник на българския народ призовава всички нас – своите духовни чада, своите следовници, да пазим светата православна вяра незасегната от всякакво зломислие, да не се откланяме от правия път и да не се увличаме от чужди и различни учения, като държим на преданията“, каза Негово Преосвещенство.

Епископът преподаде архипастирския благослов на Високопреосвещения Пловдивски митрополит Николай.

Снимки