Молебен канон на Пресвета Богородица в град Калофер

На 10 август с благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай, Знеполският епископ Арсений - викарий на митрополита, отслужи Архиерейска вечерня с Молебен канон на Света Богородица в храм "Успение на Света Богородица" в град Калофер.

Преди началото на богослужбата тържествено бе внесена в храма Чудотворната икона на Божията Майка – „Златна ябълка“, която бе посрещната с камбанен звън и благоговеен трепет от стеклите се боголюбиви християни.

В съслужение с викарния архиерей бяха: ставрофорен свещеноиконом Тодор Хаджиев - протосингел при Пловдивска митрополия, свещеноиконом Деян Стоенчев - духовен надзорник при Пловдивска митрополия, свещеноиконом Марко Марков - архиерейски наместник на Карловска духовна околия, протойерей Мирчо Минков - председател на храма, свещеници от Карловската духовна околия и митрополитските протодякон Илиян Александров и дякон Ангел Ангелов.

Пред чудотворния образ на Божията Майка - "Златна ябълка", песнопенията на Молебния канон бяха изпълнени антифонно от духовниците и митрополитският хор „Св. ап. Ерм” с диригент протопсалт Георги Радев.

На богослужението присъства и кметът на Калофер г-н Румен Стоянов.

В края на вечерното богослужение Преосвещеният епископ Арсений се обърна със слово за Пресвета Богородица, за да може всеки да й подражава, и преподаде архипастирския благослов на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай на всички присъстващи.

Поклонението пред чудотворната икона на Света Богородица - "Златна ябълка", в храма продължи до късно вечерта.

Снимки