Молебен канон на Пресвета Богородица в Асеновата крепост

На 8 август Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай отслужи вечерня с Молебен канон към Пресвета Богородица пред Чудотворната икона на Божията Майка - "Златна ябълка", в старинния храм на Асеновата крепост "Св. Богородица Петричка".

В съслужение с митрополита бяха и викарните епископи Знеполски Арсений и Смолянски Висарион, архимандрит Максим, ставрофорен свещеноиконом Тодор Хаджиев - протосингел при Пловдивска митрополия, свещеноиконом Деян Стоенчев - духовен надзорник при Пловдивска митрополия, ставрофорен свещеноиконом Йордан Георгиев - архиерейски наместник на Асеновградска духовна околия, свещеници от околията и митрополитските протодякон Илиян Александров и дякон Ангел Ангелов.

Пред Чудотворния образ на Божията Майка - "Златна ябълка", Високопреосвещеният митрополит заедно с духовниците и митрополитския хор "Св. ап. Ерм" с диригент протопсалт Георги Радев изпълниха антифонно песнопенията на Молебния канон.

В храма, издигнат преди хилядолетие, присъстваха: кметът на Асеновград д-р Христо Грудев, г-н Вакрил Запрянов, представители на христолюбивото войнство и множество миряни.

След края на богослужението митрополит Николай се обърна с отеческо слово за Пресвета Богородица.

Снимки