Еньовден в Кърджали

С благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай, Знеполският епископ Арсений - викарий на митрополита, възглави архиерейска света Литургия в средновековния манастир "Св. Йоан Предтеча" в гр. Кърджали на 24 юни, когато честваме Рождението на Св. Йоан, Кръстител и Предтеча на нашия Господ Иисус Христос.

В съслужение с него бяха: свещеноиконом Деян Стоенчев - духовен надзорник при Пловдивска митрополия, свещеноиконом Николай Величков, председател на храма, ик. Виктор Христев, свещ. Георги Маргаритов, свещеници от духовната околия и митрополитският дякон Ангел Ангелов.
Литургичните песнопения изпълни смесеният хор с диригент г-жа Дорис Хофман.
Преди началото на св. Литургия Преосвещеният епископ Арсений пострига за четци братята Йоан и Стилиян Величкови.
Десетки богомолци, изпълнили средновековната света обител на гр. Кърджали, с едно сърце и едни уста изповядаха „Символа на вярата” и казаха Господнята молитва „Отче наш”. Мнозина от тях пристъпиха към Светите Тайни Христови.
Епископ Арсений преподаде архипастирския благослов на Високопреосвещения митрополит Николай и се обърна към боголюбивите християни със слово за свети Йоан Кръстител.
По-късно епископ Арсений освети новия параклис "Св. Николай Мирликийски Чудотворец" в кърджалийското село Енчец.
Духовният празник завърши с многолетствие.

Снимки