Представи се в Господа свещеник Георги Михов

sveshtenij Georgi MIhov   Пловдивска света митрополия съобщава, че на 16 май 2022 г. след продължително боледуване на 64-годишна възраст се представи в Господа Негово Благоговейнство свещеник Георги Михов.

Упокоилият се духовник е роден на 9 май 1958 г. в гр. Ямбол. Висшето си богословско образование завършва през 1989 г. в Духовна академия „Св. Климент Охридски“, гр. София.

На 20 март 1996 г. е ръкоположен за дякон от Пловдивския митрополит Арсений в храм „Св. Марина“ в Пловдив, а три дни по-късно е ръкоположен за свещеник в пловдивския храм „Св. Богородица“. Назначен е за енорийски свещеник и Председател на Църковното настоятелство при храм „Св. Възнесение“ в село Войводиново.

Опелото ще се състои на 19 май 2022 г. (четвъртък) от 11:00 часа в храм „Св. Възнесение“ в сeло Войводиново.

Бог да го прости! Вечна и блажена да бъде паметта му!