Освещаване на храм "Св. Георги" в с. Триводици

С нов храм, посветен на Св. великомъченик Георги, се сдоби богоспасяемата Пловдивска епархия на 7 ноември, 7-ма Неделя след Неделя подир Въздвижение.

Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай извърши чина на пълно освещаване на храм и възглави първата архиерейска света Литургия в новопостроения храм „Св. Георги”  в с. Триводици.

С владиката съслужиха: Знеполският епископ Арсений – викарий на митрополита, йеромонах Максим, ставрофорен свещеноиконом Тодор Хаджиев - протосингел при Пловдивска митрополия, свещеноиконом Деян Стоенчев - духовен надзорник, ик. Василий Кашоров, митрополитските протодякон Илиян Александров и дякон Ангел Ангелов.

Песнопенията изпълни митрополитският хор „Св. ап. Ерм” с диригент протопсалт Георги Радев.

Боголюбивите жители на селото присъстваха с радост и трепет на освещаването и първата св. Литургия в чакания много години нов Дом Господен. Сред тях бяха кметът на Община Стамболийски г-н Георги Мараджиев и кметът на село Триводици г-н Симеон Димитров.

В храма за първи път се чуха молитви и красиви песнопения, Символа на вярата и „Отче наш...”, което развълнува и просълзи мнозина от присъстващите християни.

В Светия престол бяха вградени частици от мощите на Св. Баташки мъченици, загинали за вярата.

Бялата риза, с която бе облечен владиката, бе разрязана на малки парченца, които бяха раздадени на всички присъстващи за благословение и спомен от благодатния миг на освещаването на храма.

Негово Високопреосвещенство благодари на всички, които с труд и средства, с молитва, с морална и духовна подкрепа са спомогнали изграждането на храма.

Духовното тържество завърши с многолетствие, провъзгласено от митрополитския протодякон Илиян Александров.

Снимки