Покров на Пресвета Богородица в манастир "Свв. Козма и Дамян" край Куклен

На 1 октомври Св. църква чества празника Покров на Пресвета Богородица. По този повод с благословението на Високопреосвещения Пловдивски митрополит Николай, Знеполският епископ Арсений – викарий на митрополита, възглави архиерейската света Литургия в храм „Покров на Пресвета Богородица“ в Кукленската света обител “Свв. Козма и Дамян”.

С епископа съслужиха: свещеноиконом Деян Стоенчев - духовен надзорник при Пловдивска митрополия, ст. ик Георги Славчев - епархийски съветник, свещеноиконом Роман Арнаучков и митрополитският дякон Ангел Ангелов.

Песнопенията изпълни митрополитският хор „Св. ап. Ерм“ с диригент протопсалт Георги Радев. Църковните певци получиха поздравления и по случай празника на своите патрони   - ангелогласните преп. Йоан Кукузел и преп. Роман Сладкопевец.

Още в ранни зори храмът се изпълни с богомолци, сред които бяха кметът на град Куклен г-жа Мария Белчева и председателят на Общинския съвет г-жа Елена Филева.

В края на светата Литургия епископ Арсений произнесе вдъхновено слово за празника и преподаде архипастирския благослов на Негово Високопреосвещенство митрополит Николай.

Снимки