Празник на свeтите богоотци Йоаким и Анна в манастир "Свв. Кирик и Юлита", Горни Воден

На 9 септември светата Православна Църква почита паметта на светите праведни богоотци Йоаким и Анна – родители на Света Богородица. По този повод Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай възглави архиерейска света Литургия в епархийския манастир „Свв. Кирик и Юлита” край Асеновград.

С владиката съслужиха: Знеполският епископ Арсений и Смоленският епископ Висарион – викарии на митрополита, игумен Петр Еремеев - настоятел на Високопетровския ставропигиален манастир в Москва и ректор на Руския православен университет “Св. Йоан Богослов” в Москва, йеромонах Максим, свещеноиконом Деян Стоенчев - духовен надзорник при Пловдивска митрополия, ставрофорен свещеноиконом Йордан Георгиев – архиерейски наместник на Асеновградската духовна околия, свещеноиконом Любомир Траянов – архиерейски наместник на Пещерската духовна околия, свещеници от епархията, митрополитските протодякон Илиян Александров, дякон Ангел Ангелов и дякон Петър Илинчев.

Песнопенията изпълни митрополитският хор „Св. апостол Ерм” с диригент протопсалт Георги Радев.

Празничното настроение бе допълнено и от ръкоположението на нов свещеник на Българската православна църква – йерей Петър Илинчев от село Капитан Дмитриево, който бе възведен в презвитерски сан от Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай.

Духовното тържество завърши с многолетствие, провъзгласено от митрополитския протодякон Илиян Александров.

Снимки