Архиерейска вечерня с Молебен канон на Пресвета Богородица в храм "Успение Богородично" в град Хасково

На 12 август Високопреосвещеният Пловдивски митрополит Николай възглави вечерното богослужение с Молебния канон към Пресвета Богородица в катедралния храм на град Хасково „Успение Богородично“.

Стотици боголюбиви християни посрещнаха с камбанен звън и благоговеен трепет Чудотворната икона на Пресвета Богородица - „Златна ябълка”.

С владиката съслужиха: Знеполският епископ Арсений – викарий на митрополита, йеромонах Максим, ставрофорен свещеноиконом Тодор Хаджиев  - протосингел при Пловдивска митрополия, свещеноиконом Деян Стоенчев - духовен надзорник при Пловдивска митрополия, ставрофорен свещеноиконом Георги Тодев - архиерейски наместник на Хасковската духовна околия, свещеноиконом Николай Величков - архиерейски наместник на Ивайловградската духовна околия, свещеници от града и Хасковската духовна околия, митрополитските протодякон Илиян Александров и дякон Ангел Ангелов.

Високопреосвещеният митрополит Николай заедно с духовниците и митрополитския хор "Св. ап. Ерм" с диригент протопсалт Георги Радев изпълниха антифонно Молебния канон.

На богослужбата присъстваха кметът на Хасково г-н Станислав Дечев и общественици.

Боголюбивите християни с едно сърце заедно със своя архипастир отправяха молитви към Богоматер, зовейки: „Пресвета Богородице, спаси ни!“.

Архипастирят на Пловдивската епархия отправи отечески и вседушевен поздрав и молитства благодатния покров на Богородица да е над всички нас, обръщайки се към всички с вдъхновено слово за Небесната Царица.

Поклонението пред Чудотворната икона на Божията Майка - „Златна ябълка”, продължи до късно вечерта в храма.

Снимки