Вечерня с Молебен канон на Пресвета Богородица в храм "Св. Пантелеймон" в град Хисаря

На 11 август с благословението на Високопреосвещения Пловдивски митрополит Николай, Викарният епископ Арсений възглави Празничната вечерня с Молебен канон към Пресвета Богородица в храм „Св. Пантелеймон“ в град Хисаря.

В прославата на Божията Майка взеха участие: йеромонах Максим, свещеноиконом Деян Стоенчев - духовен надзорник при Пловдивска митрополия, икон. Александър Палазов, председател на храма, свещеници от околията, митрополитските протодякон Илиян Александров и дякон Ангел Ангелов.

На богослужбата присъства кметът на община Хисаря инж. Пенка Ганева, както и видни и общественици.

В края на канона всички с благодарност преклониха коленете и сърцата си пред Владичицата на света, чиято помощ нееднократно са усещали в своя живот.

Викарният епископ Арсений се обърна към вярващите с вдъхновено  слово за величието на Света Богородица.

Негово Преосвещенство преподаде архипастирския благослов на Високопреосвещения Пловдивски митрополит Николай.

Снимки