Празнична вечерня с Молебен канон на Пресвета Богородица в храм "Св. Георги" в гр. Първомай

На 9 август звънът на църковните камбани събра верния Божи народ в храма на Първомай „Св. Георги“.

Високопреосвещеният Пловдивски митрополит Николай възглави вечерното богослужение, по време на което бе антифонно изпят Молебния канон на Пресвета Богородица пред чудотворната й света икона “Златна ябълка”.

И стотици боголюбиви миряни с едно сърце отправяха горещите си молитви към нея, пеейки със своя архипастир към Божията майка: „Пресвета Богородице, спаси ни!

На богослужбата присъстваха кметът на Първомай г-н Николай Митков, председателят на Общинския съвет г-н Христо Вълчев, общественици и десетки миряни.

В края на богослужението архипастирят на Пловдивска епархия се обърна със слово към богомолците, в което подчерта силата и действието на Богородичната молитва.

Поклонението пред чудотворната икона на Света Богородица - "Златна ябълка", продължи пред дверите на храма до късно вечерта.

Снимки