Празнична вечерня с Молебен канон на Пресвета Богородица в храм "Св. Николай" в Катуница

На 3 август Високопреосвещеният Пловдивски митрополит Николай възглави вечерното богослужение с Молебен канон към Пресвета Богородица в храм "Св. Николай" в село Катуница.

В прославата на Божията Майка взеха участие: Знеполският епископ Арсений – викарий на митрополита, йеромонах Максим, ставрофорен свещеноиконом Тодор Хаджиев  - протосингел при Пловдивска митрополия, ставрофорен свещеноиконом Добромир Костов - ректор на ПДС и ПДА „Св.св. Кирил и Методий“, свещеноиконом Деян Стоенчев - духовен надзорник при Пловдивска митрополия, ставрофорен свещеноиконом Йордан Георгиев - архиерейски наместник на Асеновградска духовна околия, енорийският свещеник Димитър Кирев, свещеници от епархията, митрополитските протодякон Илиян Александров и дякон Ангел Ангелов.

Високопреосвещеният митрополит заедно с духовниците и митрополитския хор "Св. ап. Ерм" с диригент протопсалт Георги Радев изпълниха антифонно песнопенията от Молебния канон.

Богомолците се събраха пред чудотворния образ на света Богородица, където с едно сърце зовяха: „Пресвета Богородице, спаси ни!“. В края на канона всички с благодарност преклониха коленете и сърцата си пред  Владичицата на света, чиято помощ нееднократно са усещали в своя живот.

На празника присъстваха: кметът на Община Садово г-н Димитър Здравков, председателят на Общинския съвет г-н Атанас  Телчаров, кметът на село Катуница г-н Красимир Юруков, както и десетки миряни.

Архипастирят на Пловдивска епархия се обърна към вярващите с вдъхновено слово за величието на Света Богородица. И в края на вечернята служба Негово Високопреосвещенство митрополит Николай отличи с духовно отличие офикия “протойерей” енорийския свещеник отец Димитър Кирев за пастирските му грижи в енорията.

Митрополит Николай благослови и изграждането на параклис в Катуница в памет на трагично загиналите преди десетилетие момчета Ангел Петров и Павел Толев, посветен на Свети Архангели.

Снимки: