Празник на храм "Св. вмчк Прокопий" в Пловдив

Празник на свети Прокопий в КоматевоНа 8 юли Православната църква почита свети великомъченик Прокопий. С благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай, Знеполският епископ Арсений – викарий на митрополита, възглави архиерейската св. Литургия в храма, посветен на Св. Прокопий в кв. Коматево, град Пловдив.

В светата богослужба участие взеха: йеромонах Максим, свещеноиконом Деян Стоенчев – духовен надзорник при Пловдивска митрополия, иконом Стоян Лазаров – председател на храма и неговият син протоиерей Лазар Лазаров, митрополитските протодякон Илиян Александров и дякон Ангел Ангелов.
Песнопенията изпълни митрополитският хор „Св. ап. Ерм“ с диригент протопсалт Георги Радев.

В края на св. Литургия епископ Арсений преподаде архипастирския благослов на Високопреосвещения Пловдивски митрополит, поздрави отец Стоян Лазаров - председател на храма „Св. вмчк Прокопий“, и богомолния народ, и се обърна към народа с вдъхновено слово за живота на св. вмчк Прокопий.

Духовното тържество завърши с многолетствие, провъзгласено от дякон Ангел Ангелов.

Снимки: