Празнична вечерня в храм "Св. св. Консантин и Елена" в старинен Пловдив

С празнична вечерня, енорията на храм ”Св.св. Константин и Елена” в старинния град Пловдив тържествено започна честването на своя храмов празник, посветен на Божиите угодници свети Константин и неговата майка света Елена.С празнична вечерня, енорията на храм ”Св.св. Константин и Елена” в старинния град Пловдив тържествено започна честването на своя храмов празник, посветен на Божиите угодници свети Константин и неговата майка света Елена.В навечерието на празника с благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай, празничната вечерня с петохлебие отслужи Знеполският епископ Арсений - викарий на митрополита.С владиката съслужиха: йеромонах Максим, икон. Петър Хубенов - председател на храма, свещеници от града и митрополитските протодякон Илиян Александров и дякон Ангел Ангелов.Песнопенията изпълни митрополитският хор „Св.ап.Ерм” с диригент протопсалт Георги Радев.Множество миряни почетоха празника, като взеха молитвено участие в богослужбата.В края на празничната вечерня викарният епископ Арсений преподаде архипастирския благослов на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай.

Снимки