Архиерейска света Литургия в храм "Свв. Константин и Елена", гр. Пазарджик

На 21 май Светата Православна Църква почита светите Велики царе и равноапостоли Константин и Елена. Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай възглави архиерейската света Литургия в храм „Свв. Константин и Елена“, град Пазарджик. На този ден храмът чества своя празник, а светите равноапостоли Константин и Елена са небесни покровители и закрилници на град Пазарджик. В съслужение с митрополита бяха: Знеполският епископ Арсений - викарий на митрополита, йеромонах Максим, икон. Боян Кочев - архиерейски наместник на Пазарджишка духовна околия, икон. Деян Стоенчев - духовен надзорник при Пловдивска митрополия, свещеници от града и митрополитските протодякон Илиян Александров и дякон Ангел Ангелов.Песнопенията изпълни митрополитският хор „Св. ап. Ерм“ под диригентството на протопсалт Георги Радев.На службата присъстваха: кметът на град Пазарджик Тодор Попов, Областният  управител Иван Васев, председателят на общинския съвет Хари Харалампиев, общественици и интелектуалци, и много миряни.След св. Литургия Високопреосвещеният митрополит Николай заедно с кмета и областния управител поведоха традиционното литийно шествие до централния площад, където владиката отслужи благодарствен молебен. С духовниците и верния Божи народ благодариха на Всеподателя Бога за Неговата велика милост и закрила, която Той по молитвите на света Богородица и на светите равноапостоли Константин и Елена всякога дарува на жителите на град Пазарджик.Негово Високопреосвещенство отправи своя архипастирски благослов, като поздрави жителите на Пазарджик с празника на града и изрази голямата си радост, че е в този празничен ден е сред тях, благопожелавайки им благоденствено и мирно житие.

Снимки