Архиерейско богослужение в Пловдив

Четвъртата Неделя на Великия пост, когато Светата Православна Църква сочи на вярващите примера на Свети Йоан Лествичник, с благословението на Пловдивския митрополит Николай, викарният епископ Арсений, отслужи  архиерейска света Литургия в митрополитския храм “Св. вмчца Марина”. С него съслужиха: йеромонах Максим, свещеноиконом Деян Стоенчев - духовен надзорник при Пловдивска митрополия, ставр. ик Йордан Митков, протоиерей Златко Делчев, председател на ЦН при храм “Св. Арх. Михаил” в гр. Хасково, енорийските свещеници и митрополитските протодякон Илиян Александров и дякон Ангел Ангелов. Песнопенията изпълни смесеният хор при храма с диригент Росица Димова
Храма събра миряни, за да станат съпричастни към делото на  чествания днес св. Йоан Лествичник, оставил своя богоугоден труд "Лествица" или "Райска стълба", която е възторжен призив към вярващите да тръгнат усърдно към небесните висоти, към достигане на Богопознанието и съвършенството във вярата. Вярващи християни отправиха своите молитви към Господа, заедно със служещото духовенство и вдъхновени от песнопенията на храмовия многогласен хор.
По време на светата Литургия бе извършено тайнството ръкоположение, иподякон Тенчо Делчев от гр. Хасково, син на отец Златко, бе възведен в дяконски чин и му бе дадено името  Константин.
По време на причастния канон владиката произнесе слово, в което подчерта необходимостта от духовно възвисяване и изкачване по лествицата на добродетелите под отеческото напътствие на богоносния Йоан Лествичник.
С благодарност, мнозина миряни, сред които и много малки деца, приеха Светото Причастие.
В края на богослужбата епископ Арсений поздрави новия дякон на Българската Православна църква, с пожелание за достойно и благодатно служение, поздравявайки отец Константин, неговия роден баща и цялото му семейство от името на Високопреосвещения Пловдивски митрополит Николай.

Снимки