Хиротония на архимандрит Висарион за Смоленски епископ

Смоленски епископ ВисарионДнес, 16.02.2021 г., Св. Синод в пълен състав под председателството на Негово Светейшество Българския патриарх Неофит и в присъствието на синодалните архиереи: Плевенски Игнатий, Великотърновски Григорий, Ловчански Гавриил, Пловдивски Николай, Западно- и Средноевропейски Антоний, Варненски и Великопреславски Йоан, Неврокопски Серафим, Русенски Наум, Старозагорски Киприан, Врачански Григорий, Видински Даниил и Доростолски Яков,

обсъди ръкоположението в епископски сан на Високопреподобния архимандрит Висарион (Гривов), архиерейски наместник на Смолянска духовна околия и игумен на манастира „Св. Троица”- Кръстова гора, и след проведено гласуване Св. Синод единодушно Р Е Ш И:

Наречението на архимандрит Висарион, с титлата „Смоленски”, да бъде извършено днес в Синодалната палата, а епископската хиротония да се извърши на 21 февруари (неделя), от 9:30 ч. в митрополитския храм „Св.вмчца Марина” в гр. Пловдив.

След хиротонията епископ Висарион да продължи своето служение като втори викарий на Пловдивския митрополит.