Архиерейско богослужение в храм "Св. вмчца Марина", град Пловдив

На 14 февруари, Неделя 17 след Петдесетница - на Хананейката, Успение на св. Кирил Славянобългарски, с благословението на Високопреосвещения Пловдивски митрополит Николай, Знеполският епископ Арсений - викарий на митрополита, възглави архиерейската св. Литургия в митрополитския храм "Св. вмчца Марина" в гр. Пловдив.

С епископа съслужиха: иеромонах Максим свещеноик. Деян Стоенчев и митрополитските протодякон Илиян Александров и дякон Ангел Ангелов.
Литургичните песнопения изпълни митрополитският хор "Св. ап. Ерм" с диригент протопсалт Георги Радев.

По време на Причастния канон, владиката произнесе слово за празника.

В края на св. Литургия епископ Арсений честити празника и преподаде архипастирския и светителски благослов на Негово Високопреосвещенство митрополит Николай.

Снимки