Архиерейско богослужение в храм "Св. вмчца Марина", град Пловдив

На 7 февруари, Неделя 16 подир Петдесетница - за Талантите, с благословението на Високопреосвещения Пловдивски митрополит Николай, Знеполският епископ Арсений - викарий на митрополита, възглави архиерейската св. Литургия в митрополитския храм "Св. вмчца Марина" в гр. Пловдив.
С викарния епископ съслужиха: йеромонах Максим, свещеноик. Деян Стоенчев - духовен надзорник и митрополитските протодякон Илиян Александров и дякон Ангел Ангелов.

Литургичните песнопения изпълни смесеният хор при храм "Св. вмчца Марина" с диригент Росица Димова.

По време на Причастния епископ Арсений произнесе проповед за празника.
Всички, с една уста и сърце изповядаха Символа на нашата вяра и казаха Господнята молитва "Отче наш". Някои от присъстващите пристъпиха към св. Причастие.
В края на св. Литургия епископ Арсений преподаде архипастирския благослов на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай.

Снимки