Стефановден в Пловдив

В третия ден след Христовото Рождество, когато се чества паметта на св. Архидякон Стефан, с благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай в митрополитския храм „Св. Марина“, Знеполският епископ Арсений възглави светата Литургия. В съслужение с викарния архиерей бяха, иеромонах Максим, ставр. ик.  Добромир Костов - ректор на ПДСиА „Свв. Кирил и Методий“, ставр. ик. Йордан Митков, прот. Димитър Димитров, и митрополитските протодякон Илиян Александров и дякон Ангел Ангелов. Литургичните песнопение изпълни митрополитският хор „Св. ап. Ерм“ под диригентството на протопсалт Георги Радев.

Слово за празника произнесе епископ Арсений по време на причастния, в което изтъкна великия подвиг на любов и себежертва в изповедничеството на първомъченика Стефан.

Снимки