Дипломати поздравиха Пловдивския митрополит Николай за имения му ден

viber image 2020 12 06 18 09 38viber image 2020 12 06 18 08 14По повод деня на своя небесен покровител св. Николай Чудотворец, Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай бе посетен в митрополитския дом от техни  Превъзходителства посланиците на Руската Федерация г-н Анатолий Макаров и  на Република Сърбия доц. д-р Желко Йович, които поднесоха своите поздравления към митрополита-именик, изразявайки топли чувства и искрени пожелания за здраве, и духовен напредък в служба на Бога и на народа. От своя страна митрополит Николай благослови и приветства с отечески слова високите гости, желаейки им да преуспяват в любовта към ближния, да осъществяват успешно добрите и полезни намерения, като подпомагат сънародниците си, които живеят и се трудят в страната ни. В края на срещата Негово Високопреосвещенство подари на посланиците икони с образа на Спасителя Христос и Св. Богородица.

По-рано през деня посланиците на Руската Федерация и на Република Сърбия взеха молитвено участие в тържествената света Литургия, отслужена от Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай в храма, посветен на Свети Николай Мирликийски Чудотворец в Пловдив.