Представи се в Господа иконом Благой Радичев от гр. Пловдив (обновено)

Otec BlagoyПловдивска св. митрополия съобщава, че в ранното утро на 15 ноември 2020 г. на 73 годишна възраст се представи в Господа свещеноиконом Благой Радичев, енорийски свещеник при храм „Св. апли. Петър и Павел“ в гр. Пловдив.

Упокоилият се духовник е роден на 22 февруари 1947 г. в гр. Пловдив. Ръкоположен е за дякон на 20.11.1977 г. и за свещеник на 21.11.1977 г. от блаженопочившия Пловдивския митрополит Варлаам. Получава офикия „протоиерей“ като енорийски свещеник при храм „Св. Йоан Рилски“ във Вашингтон от митрополита на САЩ, Канада и Австралия Йосиф.  През 2012 г. на 29 юни, Пловдивския митрополит Николай го отличава с офикия „иконом“ в храма на светите апостоли Петър и Павел в гр. Пловдив, където до последно служи като енорийски свещеник.

Опелото ще се състои на 17.11 (вторник) от 10 часа в храм “Св. Архангел Михаил” на Централни гробища в гр. Пловдив.

Бог да го прости! Вечна и блажена да бъде паметта му!