Заупокойна света Литургия и панихида в катедрален храм "Успение Богородично" град Пловдив

На 13 октомври 2020 година се навършиха 14 години от блажената кончина на приснопаметния Пловдивски митрополит Арсений.

В катедралния храм „Успение Богородично” беше отслужена заупокойна света Литургия  от Знеполския епископ Арсений.  Панихидата след св. Литургия отслужи Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай в съслужение с: Константийския епископ Яков - викарий на митрополита, йеромонах Максим, ставрофорен свещеноиконом Тодор Хаджиев - протосингел при Пловдивска митрополия, ставрофорен свещеноиконом Добромир Костов - епархийски духовен надзорник, свещеноиконом Деян Стоенчев - духовен надзорник при митрополията,  ставрофорен свещеноиконом Георги Славчев - епархийски съветник,  свещеници от други пловдивски храмове и митрополитските протодякон Илиян Александров и дякон Ангел Ангелов.

Песнопенията изпълни митрополитският хор „Св. ап. Ерм” с диригент протопсалт Георги Радев.

В края на заупокойната служба свещенослужителите и всички присъстващи излязоха от храма, за да се поклонят с признателност и почит на гроба на приснопаметния митрополит.

Снимки