Коледна елха в Баткунския манастир

20181208 124840      На 8 декември 2018 година в Баткунския манастир "Св. апостоли Петър и Павел" се състоя традиционното украсяване на манастирското коледно дръвче, което се намира в двора на светата обител. По покана на игумена - Константийския епископ Яков, децата на свещеници и църковнослужители от Пазарджишка духовна околия се20181208 115020 събраха с много настроение и ентусиазъм да подготвят елхата за наближаващия празник.

Малките майстори отново сами изработиха украсата в приемната на манастира, като подготвиха и изненада за всички деца, които ще посетят светата обител в празничните дни - част от играчките, които накичиха по елхата, всъщност са сладкиши, опаковани от тях.

Епископ Яков и тази година беше подготвил подаръци за всички, след което покани скъпите гости да споделят постната манастирска трапеза.

Не само децата, но и техните родители усетиха радостта от идващия празник на светлото Рождество на нашия Спасител.