На 16 и 17 май 2016г. в град Батак Българската православна църква ще отбележи паметта на светите Баташки мъченици.
Тържествата се организират с благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай и съвместно с Община Батак. В това духовно тържество ще вземат участие митрополити от Светия Синод, епископи на БПЦ и свещеници от цялата епархия.
Съгласно програмата на Пловдивската света митрополия на 16 май (вторник), в 18.30 часа в старинния храм „Св. Неделя” Пловдивският митрополит Николай ще възглави Празничната вечерня с петохлебие. След богослужението ще се проведе празнична заря-проверка на площад „Освобождение”.
На 17 май (вторник) от 9.30 часа, Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай в съслужение с архиереи и свещенослужители ще отслужи съборна света Божествена Литургия в старнния храм „Св. Неделя”, където се покоят светите мощи на страстотерпците.
Приканваме православните християни да съучастват в това велико тържество на вярата в чест и прослава на нашите родни български свети мъченици от многострадалния Батак.