Успение на Пресвета Богородица в храм „Успение Богородично” - град Пазарджик

dsc 0468   На 15 август , с благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай, Знеполският епископ Арсений - викарий на Пловдивския митрополит, възглави архиерейската света Литургия в храм „Успение Богородично” в град Пазарджик.
   С архиерея съслужиха: духовният надзорник при Пловдивска митрополия - протойерей Деян Стоенчев, архимандрит Яков - архиерейски наместник на Пазарджишка духовна околия, храмовото духовенство и свещеници от околията.
Песнопенията изпълни смесеният хор към пловдивския храм „Свето Възнесение Господне” с диригент Дорис Хофман.
   На богослужението присъстваха стотици вярващи, които станаха съпричастни на празника и с вяра и благоговение се покланяха на чудотоворната икона Света Богородица Пазарджишка, съхраняваща се в храм „Успение Богородично”.
   Викарният епископ Арсений преподаде архипастирския благослов на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит и  произнесе  слово за празника  Успение на Божията Майка :
   „ Духовен празник, празник в който молитвено възпоменаваме славното Успение на Богоматер - отхождането й от този свят в райските селения.Там, при Своя Божествен и възлюбен Син. Празнувайки днес , нека да не забравяме този дивен човешки образ, съсъд на нашето спасение, образ на пример, подражание, образ към който трябва да се стремим всички ние, които почитаме, които облажаваме и които в днешния ден сме се събрали в храма, за да възнесем своите молитви към Владичицата на света Божията майка Пресвета Богородица”
   Духовното  тържество завърши  с многолетствие ,  провъзгласено от  митрополитския  дякон Младен Добрев.