Велико повечерие с канона на св. Андрей Критски - 4 част

dsc 4249     "Обърни се, моя душо, покай се, скришното разкрий!... Пред Тебе коленича, Иисусе, съгреших, очисти ме!"

В четвъртия ден от Великия пост , с благословението на Пловдивския митрополит Николай, Негово Преосвещенство Знеполският епископ Арсений – викарий на Пловдивския митрополит , възглави Великото повечерие с четвъртата част от покайния канон на свети Андрей Критски в пловдивския храм „Света Троица”.

С архиерея съслужиха: свещеноиконом Виктор Христев – епархийски духовен надзорник, духовните надзорници при Пловдивска митрополия – свещеноиконом Тодор Хаджиев , протоиерей Деян Стоенчев, храмовото духовенство и свещеници от града.

Викарният епископ прочете четвъртата, последна част от Великия покаен канон на св. Андрей Критски.

Песнопенията бяха изпълнени от митрополитския хор „Св.ап.Ерм” с диригент протопсалт Георги Радев и смесените църковни хорове от пловдивските храмове под диригентството на Дорис Хофман.

В края на молитвеното последование владиката се обърна към изпълнилите храма богомолци и преподаде архипастирския благослов на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай.