Навършиха се 8 години от кончината на блаженопочившия приснопаметен Пловдивски митрополит Арсений.

В катедралния храм „Успение Богородично”в град Пловдивс благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай , заупокойната света Литургия възглави Знеполският епископ Арсений- викарий на Пловдивския митрополит.

С архиерея съслужиха ставрофорен свещеноиконом Добромир Костов-протосингел на Пловдивска митрополия, храмовото духовенство , свещеници от града. Молитвено съучастие в светата богослужба взе Пловдивският митрополит Николай.

Песнопенията изпълни хорът за западно църковно пеене при катедралния храм „Успение Богородично”.

След светата Литургия Знеполският епископ Арсений припомни на всички изпълнения с динамика и духовни преживявания живот на блаженопочившия владика.

Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай отслужи панихида в средата на храма ,където на предварително приготвен аналой бе поставен портретът на приснопаметния владика Арсений . На специално приготвена маса бяха поставени архиерейската му митра и жезълът , символи на духовната власт на всеки един архиерей, варено жито –символ на Христовото Възкресение и червено вино - символ на Христовата Кръв.

За тържествеността на богослужбата допринесе със своите песнопения митрополитският хор ”Свети апостол Ерм”с диригент протопсалт Георги Радев.

В храма бе дошъл   богомолния народ , за   да   изрази почитта си към покойния владика.

При възгласа на митрополитския протодякон Илиян Александров „В блажено заспиване и вечен покой подай, Господи , на блаженопочившия архиерей Арсений”, всички се отправиха при олтарната абсида на храм” Успение Богородично”,където прочетоха заупокойна молитва ,прикадиха с тамян,запалиха свещ и приляха по християнски обичай гроба с червено вино.

Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай произнесе слово, в което каза че, със своето достойно архипастирско служение присноблаженият митрополит Арсений преподаде уроците на архипастирите и пастирите на светата Църква ,затова как силно да вярваме в Бога,непоколебимо да се надяваме на неговата помощ и нелицемерно искрено да обичаме Бога и ближните си.Такава любов ,нелицемерна, а искрена любов преподаваше в своя живот и служение достойният архиерей Пловдивският митрополит Арсений.

Утешаваме се с Божието слово,в което се казва :”Който дохожда при мен, няма да го изпъдя вън”.

Вярваме и се надяваме , че добрите дела и душата му Бог ще всели в своя небесен чертог.