Архиерейска св. Литургия в храм „Свв. Константин и Елена“, гр. Пловдив

dsc 0375На 21 май, когато Православната църква чества паметта на светите равноапостолни царе Константин и неговата майка Елена, енорията на храм „Свв. Константин и Елена“ в старинния град Пловдив тържествено отбеляза храмовия си празник с Архиерейска света Литургия, възглавена от Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай.
С владиката съслужиха Знеполски епископ Арсений – викарий на митрополита, йеромонах Максим, иконом Петър Хубенов – председател на храм „Свв. Константин и Елена“, свещеници от града и митрополитските протодякон Илиян Александров и дякон Ангел Ангелов.

dsc 0944Празничните песнопения изпълни митрополитският хор „Св. ап. Ерм“ с диригент протопсалт Георги Радев.

Множество миряни почетоха празника, като взеха молитвено участие в богослужбата.

Преди началото на св. Литургия за четци и певци бяха подстригани Димитър Тотков и Павлин Ангелов.

В края на богослужението Негово Високопреосвещенство произнесе архипастирско слово за празника, след което молитства над всички, по молитвите на светите равноапостолни царе Константин и Елена благоденствие, здраве и душевно спасение.