Top Line
Чудотворни икони
Св. преп. Параскева Петка Търновска

Sveta Petka
Икона на света преподобна Параскева Петка Търновска, дарена от Негово Високопреосвещенство митрополита на Молдова и Буковина Теофан, от Румънската православна църква. Иконата бе подарена при официалната му визита в Пловдивска епархия през  2013год., по повод празника на митрополитския храм „Св. вмчца Марина” 17 юли. Иконата е изложена за поклонение в пловдивския храм "Св. Петка".

Св. Богородица - Божигробска

DSC 4317 1aa

Копие на чудотворната икона на света Богородица - Божигробска пребивавала в град Пловдив през 2010г. Иконата е изложена за поклонение в катедралния храм на град Пловдив "Успение Богородично".

Св. Богородица - Знамение

DSC 3036 2a

Икона на Пресвета Богородица „Знамение”, дарена от Негово Светейшество Московския и на цяла Русия патриарх Кирил при официалната му визита в Пловдивска епархия през месец април 2012год.
Иконата се съхранява в светия олтар на митрополитския храм „Св. вмчца Марина”.

DSC 3039 1a

Св. Богородица - Бачковска

DSC 3012 1aa

Копие на чудотворната икона на Пресвета Богородица „Бачковска”   се   съхранява в митрополитския храм „Св. вмчца Марина” - град Пловдив.

Светия и Животворящ Кръст Господен

DSC 0413

Частица от Светия и Животворящ Кръст Господен, който се съхранява в манастира "Света Троица" - Кръстова гора

<< Начало < Предишна 1 2 Следваща > Край >>