Top Line
Свети мощи
Мощи на св. Параскева Петка Римлянка

moshti -za saita
Частица от мощите на света преподобномъченица Параскева Петка Римлянка подарени от Славянобългарския Зографски манастир "Св. вмчк Георги" Света Гора - Атон на Пловдивска Митрополия на 16 февруари 2014година. Светите мощи са изложени за поклонение в старинния храм посветен на света преподобномъченица Параскева в град Пловдив.

Одежди на св. преп. Параскева Петка Търновска

Odejdi na Sveta Petka
Одежди от светите мощи на преподобна Параскева Петка Търновска, дарени от Негово Високопреосвещенство митрополита на Молдова и Буковина Теофан, от Румънската православна църква. Одеждите бяха дарени при официалната му визита в Пловдивска епархия през  2013год., по повод празника на митрополитския храм „Св. вмчца Марина” 17 юли. Одеждите са изложени за поклонение в пловдивския храм "Св. Петка".

Мощи на св.св. Кирик и Юлита

DSC 3056 1a

Частици от светите мощи на „Св. Кирик и св.Юлита”, които се съхраняват в Пловдивската митрополия.

Мощи на св.св. Йоаким и Анна

DSC 3019 1a

Икона на светите праведни Богоотци Йоаким и Анна , с вградени частици от светите им мощи . Иконата е дарена от Негово Високопреосвещенство митрополита на Тамасу Исайя от DSC 3023 1aКипърската православна църква при официалната му визита в Пловдивската епархия през месец август 2012год. Иконата се съхранява в светия олтар на митрополитския храм „Св. вмчца Марина” - град Пловдив .

Мощи на света вмчца Неделя

DSC 48331

Частица от мощите на Света вмчца Неделя, която се съхранява в Пловдивска митрополия. Светите мощи се изнасят за поклонение в деня на нейната памет - 7 юли.

<< Начало < Предишна 1 2 Следваща > Край >>

Страница 1 от 2