Вечерно богослужение с Молебен канон към Пресвета Богородица пред Чудотворния образ на Богоматер – „Одигитрия“ (Пътеводителка) в Асеновград

dsc 1338На 13 август Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай бе посрещнат в храм „Успение Богородично“, гр. Асеновград, където отслужи празнична вечерня с Молебен канон към Пресвета Богородица.

На богослужението заедно с владиката съслужиха: ставр. ик. Тодор Хаджиев - протосингел при Пловдивска митрополия, ставр. ик. Добромир Костов - епархийски духовен надзорник и ректор на ПДС и ПДА, ставр. ик. Йордан Георгиев - архиерейски наместник на  Асеновградска духовна околия, свещеноиконом Деян Стоенчев - духовен надзорник, йеромонах Максим и митрополитските протодякон Илиян Александров и дякон Ангел Ангелов.

dsc 1543В храма бяха кметът на Асеновград Емил Караиванов, кметът на Първомай Ангел Папазов, ктиторът на много храмове в Пловдивска епархия Вакрил Запрянов, представители на христолюбивото войнство и множество миряни. Те, заедно със своя архипастир, застанаха коленопреклонно и отправиха молитва към Майката на нашия Господ Иисус Христос, чиято Чудотворна икона - „Одигитрия“ (Пътеводителка) украсяваше старинния храм.

В края на богослужението Негово Високопреосвещенство молитства всички, които търсят застъпничеството на Божията Майка, да намират винаги утеха и закрила под Нейния честен покров и всякога да ни избавя от всяко зло.