Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай отслужи вечерно богослужение с Молебен канон към Пресвета Богородица в "Червената църква" - "Св. Богородица", гр. Перущица

dsc 0129На 11 август, 8-ма Неделя след Петдесетница, Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай, заедно с десетки духовници и архиереи, предвождани от Чудотворния образ на Богородица - "Златна Ябълка", бяха посрещнати от христолюбивия народ в ранновизантийската базилика "Червената църква" - "Св. Богородица", гр. Перущица.
Там митрополитът, заедно с духовниците и митрополитският хор "Св. ап. Ерм", с диригент протопсалт Георги Радев, отслужиха вечерното богослужение с Молебен канон към Пресвета Богородица.
dsc 0236
Заедно с архиерея съслужиха: Величкият епископ Сионий, Знеполският епископ Арсений - викарий на митрополита, Константийският епископ Яков - викарий на митрополита, ставр. ик. Тодор Хаджиев - протосингел при Пловдивска митрополия, ставр. ик. Добромир Костов - епархийски духовен надзорник, ставр. ик. Георги Славчев - епархийски съветник, архиерейските наместници от цялата Пловдивска епархия, йеромонах Максим и митрополитските протодякон Илиян Александров и дякон Ангел Ангелов.

В прегръдката на късноантичната християнска базилика, от която са останали само останки, се събраха десетки миряни, дошли да съучастват молитвено в dsc 0265богослужбата под открито небе и да се възрадват пред образа на Богоматер.

На богослужението присъстваха кметът на гр. Перущица Ради Минчев и доц. д-р Веселина Вачкова, директор на Исторически музей град Перущица, към които Владиката отправи искрени благодарности за организацията на богослужението.

Митрополитът завърши с архипастирско слово за застъпничеството, любовта и неуморната молитва на Божията Майка за нас. Той благопожела по Нейните молитви Бог да дари щастие и благоденствие над всеки християнски дом.