Архиерейско богослужение за Атанасовден в град Асеновград

dsc 7205     На 18 януари Православната църква чества паметта на двамата светители Атанасий и Кирил Александрийски. С багословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай, Знеполският епископ Арсений възглави архиерейската света Литургия в храм „Св. Атанасий” в гр. Асеновград.

dsc 7493  С владиката съслужиха: ставрофорен свещеноиконом Тодор Хаджиев – протосингел при Пловдивска митрополия, ставрофорен свещеноиконом Добромир Костов – епархийски надзорник, ставрофорен свещеноиконом Йордан Георгиев – архиерейски наместник гр. Асеновград, свещеноиконом Деян Стоенчев – духовен надзорник, храмовото духовенство, свещеници от града и митрополитският дякон Ангел Ангелов.

dsc 7640     Песнопенията изпълни митрополитският хор „Св. ап. Ерм” с диригент протопсалт Георги Радев.

В празничния ден храмът бе изпълнен с множество миряни, дошли да почетат паметта на православните светители Атанасий и Кирил Александрийски.

В края на светата Литургия епископ Арсений поздрави народа, като преподаде благословението на епархийския митрополит Николай.