На 14 октомври светата Православна Църква почита паметта на света преподобна Параскева -Петка Епиватска.

dsc 3599 С благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай, Знеполският епископ Арсений  отслужи Празничната вечерня в навечерието на празника, и света Божествена Литургия  в пловдивския храм, носещ името на света преподобна Петка.dsc 3913

С архиерея съслужиха: ставрофорен свещеноиконом Тодор Хаджиев - протосингел при Пловдивска митрополия, ставрофорен свещеноиконом Добромир Костов - епархийски духовен надзорник, свещеноиконом Деян Стоенчев духовен надзорник при Пловдивска митрополия, председателят на храм „Св.преподобна Петка”- свещеноиконом Еленко Йосифов, храмовото духовенство и свещеници от града, митрополитският протодякон Илиян Александров и дякон Ангел Ангелов.

Песнопенията изпълни митрополитският хор „Св.ап.Ерм” с диригент протопсалт Георги Радев. dsc 4350

dsc 4383 Десетки християни се стекоха, за да вземат участие в богослуженията и с дарове и молитва да почетат св. Петка Търновска. Богомолният народ се покланяше пред иконата и одеждите на преподобната, подарени от Негово Високопреосвещенство архиепископа на Яш и митрополита на Молдова и Буковина Теофан от Румънската православна църква.

По време на „Причастния канон”, свещеноиконом Деян Стоенчев припомни живота на света преподобна Петка.

В края на светата богослужба Знеполският епископ Арсений поздрави от името на Високопреосвещения Пловдивски митрополит Николай присъстващите с празника. Духовното тържество завърши с многолетствие, провъзгласено от митрополитския протодякон Илиян Александров.