Честване на 140 години от рождението на Българския Екзарх Стефан

ekzarh Stefan
Тази година се навършват 140 години от рождението на Българския Екзарх Стефан, роден на 7 септември 1878 г. в с. Широка Лъка.

Годишнината, на която ще присъстват Негово Светейшество Българският Патриарх Неофит и митрополитите от Св. Синод на БПЦ- БП, ще се чества в храм „Успение Богородично” - с. Широка Лъка, област Смолян, на 23 септември 2018 г.

Негово Светейшество Българският Патриарх Неофит ще бъде посрещнат в храма на 23 септември 2018 г. в 9:20 ч., а от 9:30 ч. Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай ще отслужи заупокойната св. Литургия.

Негово Светейшество Българският Патриарх Неофит – в 11:00 ч. – ще отслужи заупокойна молитва пред бюст-паметника на Екзарх Стефан - в центъра на с. Широка Лъка.