Благодарствен молебен по случай 133 години от Съединението на България

dsc 6208На 6-ти септември по случай 133-та годишнина от Съединението на Княжество България и Източна Румелия и официалния празник на град Пловдив, Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай отслужи благодарствен молебен в катедралния храм „Успение Богородично”, в съслужение с викарният епископ Арсений, ставрофорен свещеноиконом  Тодор Хаджиев – протосингел при Пловдивска митрополия, ставрофорен свещеноиконом  Добромир Костов - епархийски духовен надзорник, свещеноиконом Деян Стоенчев, духовен надзорник при митролията, и свещеници от града. Песнопенията изпълни митрополитският хор „Св. ап. Ерм” с диригент протопсалт Георги Радев dsc 6421

На молебена присъстваха, г-жа Цвета Караянчева Председател на 44-то Народното събрание на РБ, заместник-председателя на ГЕРБ Цветан Цветанов, областният управител на Пловдив г-н Здравко Димитров, кметът на града г-н Иван Тотев, председателят на общинския съвет г-жа Савина Петкова, районните кметове, бригаден генерал Явор Матеев, командир на 68-а бригада „Специални сили” и началник на Пловдивския гарнизон, директор на МВР Пловдив старши комисар Атанас Илков, народни представители и миряни.

В края на молебното пение Негово Високопреосвещенство митрополит Николай поздрави всички с празника на Съединението, като отправи архипастриски благослов и молитвени пожелания да пребъде скъпото ни Отчество и благочестивият български народ в свобода, в единство и независимост, в благоденствие и мир под покрова Бога Всевишний.