Сто деца ще боядисват великденски яйца на Велики Четвъртък пред митрополитския храм

На 5 април, Велики Четвъртък, в двора на митрополитския храм „Св. вмчца Марина” в 11:00 ч. Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай ще посрещне 100 деца от епархията, с които заедно ще боядисват великденските яйца. Повечето от малчуганите изучават основите на Светата Православна вяра в своите училища. Да споделят радостта от тази древна и обичана традиция са поканени и деца в неравностойно положение, както и деца и младежи от социални домове. Инициативата се провежда за 11-а поредна година и е организирана от Културно-просветния отдел на Пловдивска митрополия съвместно с Българския червен кърст.