Велико повечерие с Покайния канон на св. Андрей Критски – IІI част в гр. Пловдив

dsc 8574 На 21 февруари в пловдивския храм „Св. Възнесение Господне“ бе отслужено Велико повечерие с третата част на Великия покаен канон на св. Андрей, архиепископ Критски.

С благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай, Великопостното последование беше изпълнено от Негово Преосвещенство Белоградчишки епископ Поликарп – ректор на православната духовна академия „Свв. Кирил и Методи”, гр. Пловдивdsc 8631

На покайното богослужение молитвено присъстваха: Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай, Негово Преосвещенство Знеполски епископ Арсений, предстоятелят на храм „Св. Възнесение Господне” свещеноиконом Васил Кашоров и свещеници от пловдивските храмове.

dsc 8793 Песнопенията на Покайния канон, както и химните на Великото повечерие бяха изпълнени от митрополитския хор „Св. ап. Ерм” с диригент - протопсалт Георги Радев и съучастието на смесените църковни хорове от пловдивските храмове, под диригентството на Дорис Хофман.

В края на вечерното чинопоследование, Пловдивският митрополит Николай изрази благодарност към духовенството и към всички дошли в храма, да се изпълнят с покайно чувство пред Господа, и завърши с думите: „Да не униваме, да не изпадаме в малодушие. Да не се усъмним в сърцата си, че с молитва към Бога можем да изпросим велика сила. Да не се усъмним в сърцата си, че можем да издържим до края на светия великопостен подвиг”.