Архиерейска света Литургия за Неделя след Рождество Христово в храм "Св. св. Константин и Елена" гр. Пазарджик

dsc05229  В последния ден на 2017 г., Неделя след Христовото Рождество, с благословението на Високопреосвещения Пловдивски митрополит Николай в храм „Св. св. Константин и Елена“ в Пазарджик беше отслужена архиерейска св. Литургия от Константийския епископ Яков, викарий на митрополита и архиерейски наместник на Пазарджишка духовна околия. В съслужение с него бяха двамата секретари на наместничеството прот. Стефан Йорданов и прот. Боян Кочев, председателят на храма свещеноиконом Петър Каръков и енорийските свещеници в него свещ. Стоян Стоянов и свещ. Петър Шопов.

Енориашите с радост посрещнаха и съмолитстваха със своя архипастир, изповядвайки с него Символа на нашата вяра и изричайки думите на Господнята молитва „Отче наш...“.dsc05321

В края на богослужението епископ Яков благопожела на всички настъпващата година да бъде благодатна и спасителна и добави: „Нека имаме по-малко изпитания и скърби, а повече радости и успехи. Все така слушайте гласа на своя пастир, който ви зове от амвона на храма, и го следвайте. Така едно стадо и един пастир да разпознаваме и гласа на Архипастиря на словесното стадо - Христос, та да не се загубим и отклоним по свои си пътеки. Нека прибягваме към молитвата, която е нашето оръжие, та подкрепяйки се, понасяйки и помагайки си един друг в теготите и немощите, да изпълним закона Христов. Така и изкушенията в тези лукави времена, и житейските ни грижи ще бъдат по-леки. Бог, по молитвите на светите велики царе и равноапостоли Константин и Елена - покровителите на нашия град, винаги да чува вашите молитви и всичко онова, което ви е за спасение, да ви дава, а което би послужило за гибел да отклонява от нас. Моля и Майката Божия, тази велика Застъпница и Закрилница на Пазарджишка духовна околия, чиято подкрепа нееднократно сме изпитвали в трудности и неволи, винаги да бди над вас, над вашите домове и чеда. А ние, все по-усърдно да изпълняваме евангелските заповеди и заедно да ходим по нелекия път към Христовото Царство“.

Епископ Яков преподаде архипастирския благослов на Пловдивския митрополит Николай над енориашите на храма.

Празникът завърши с многолетствие.