Децата на Пловдивска епархия по пътя към Христа

Час по вероучение на Кръстова гора

IMG 5001IMG 4996      „Незабравима  и вълнуваща беше срещата ни с архимандрит Висарион. Той ни разказа интересната история за Кръста – чудотворен и спасяващ. После ни направи подаръци – кръстчета и иконки. И друг път са ме водили на Кръстова гора, но  всеки път откривам нови неща.”

Това е част от впечатлението на 8-годишната Анелия Кабасанова.  А 7-годишният Петър Каров разказа, че в старата църква „Св. Троица“ на Кръстова гора децата са видели как от иконата Иисус Христос отварял очи и им се усмихвал. „Всички видяхме това, много ни впечатли и развълнува, каза Петьо, посочвайки още, че в голямата църква „Покров Богородичен“  той  е произнесъл молитвата „Отче Наш“ и видял просълзените очи на майка си и на други хора.

Този незабравим за децата час по вероучение проведе на Кръстова гора Младежкият  православен  център „Чисти сърца“. Учителките  Николина Жекина и Радка Георгиева заведоха  там деца от двете групи по вероучение  в „Чисти сърца“ – предимно новозаписали се заедно с техни родители. Срещата с това свято място и разговора с игумена на манастира архимандрит Висарион, който е архиерейски наместник на Смолянска духовна околия и подкрепя дейността на МПЦ „Чисти сърца“, по мнението на децата, учителките и родителите, е била нов вид преподаване на духовни знания, силен и въздействащ като нищо друго урок по вероучение.

IMG 5004  Децата са посетили аязмото „Гълъбичката“ и параклисите, въздигнати в чест на светите 12 апостоли – първите ученици на нашия Господ Иисус Христос. А на Кръста горе са продължили урока по вероучение под ръководството на учителките Николина Жекина и Радка Георгиева. „Това, което се прави в „Чисти сърца“ за възпитание на децата във вяра, е благодатно, заяви родителят Мими Карова.  - След всяко посещение на сина ми там  усещам добрата промяна. Убеждавам се какво прекрасно въздействие  има храмът върху децата, самото присъствие в него, независимо дали  рисуват, пеят или учат молитви.“

„Чисти сърца“

IMG 5014          IMG 5022   IMG 5043