Децата на Пловдивска епархия по пътя към Христа

Излезе празничният брой на в. „Чисти сърца“ с имената на наградените в конкурса за Рождество Христово

Вестниче за Рождество Христово 2015
Новият брой на периодичното издание за деца и младежи „Чисти сърца“ е посветен на Рождество Христово. В него са публикувани рисунки, стихотворения и есета на победителите в конкурса за чудото на Рождество Христово. В благослова си на първа страница архиерейският наместник на Смолянска духовна околия архимандрит Висарион отправя призив към децата да бъдат кротки и смирени, изпълнени с любов и благост, винаги предани на Божествения Младенец. На 6 и 7 стр. са публикувани имената на наградените деца в конкурса, а на последна страница е календарът за 2016 г. с икона на Божията Майка – Пресвета Богородица, нарисувана от 11-годишната Александрина Александрова от гр. Пловдив.

Вестникът е издание на Младежкия православен център „Чисти сърца“ към катедрален храм „Св. Висарион Смоленски“ – гр. Смолян. Излиза още от създаването на центъра през 2008 г. и се списва само от деца и младежи. През тази година периодичното издание бе отличено със специалната награда в раздел „Журналистика“ /колективно участие/ на Осмия национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски - Русе 2015“.Конкурсът беше организиран от Общинския детски център за култура и изкуство – Русе и е вписан в националния календар на Министерството на културата. В тазгодишното издание участваха 133 млади автори от цялата страна със 156 творби и 8 колектива.

Ikona

Александрина Александрова, 11г., Пловдив